• Hulajnogi a koszt działalności

  Hulajnogi elektryczne a koszty działalności

  Coraz częściej dostajemy zapytania, czy zakup hulajnogi elektrycznej można uwzględnić, jako koszt uzyskania przychodu.

  Wg Art. 22 ust. 1 Ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, 'kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23'.

  Zakup środka transportu, w tym przypadku hulajnogi elektrycznej, nie jest wymieniony w art. 23 czyli nie jest wprost zakazany.

  Dlatego należy indywidualnie rozpatrzyć zasadność takiego wydatku, w jaki sposób wpływa na osiągnięcie lub zabezpieczenie przychodów.

  Mówiąc ogólnie, jeżeli potrzebne są nam środki transportu do poruszania się, czy przemieszczania, bo tego wymaga od nas zakres działalności, to jak najbardziej można rozważyć opcję zakupu hulajnogi elektrycznej, jako środku transportu do przemieszczania się w dużym mieście.

  Pamiętajcie, że przedsiębiorcy nie muszą poruszać się samochodem... Istnieją również inne środki jednocześnie bardziej przyjazne dla naszego zdrowia i środowiska, które mogą wspomóc przemieszczanie się, np. rower, skuter, czy motocykl.

  Natomiast każdy zakup radzimy indywidualnie skonsultować z księgowym!
 • Referencje naszych klientów

  Referencje wystawione przez naszych klientów.

  Adres

  61-512 Poznań,
  ul. Pamiątkowa 2/35
  (GREEN POINT)
  +48 61 22 37 910

  Edyta Juszczyńska


  +48 519 64 22 68

  EMAIL

  kontakt@biuro-spectrum.pl

  Justyna Ptaszyńska


  +48 781 19 55 44